Baylan

Yüzde yüz Türk patentli, Yüzde yüz Türk sermayesinin ürünü olan BAYLAN, halen İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan ve modern çağımızın üretim ile ilgili tüm teknolojik ihtiyaçlarının tamamına sahip bir şekilde toplam 71.000 m2 kapalı alana sahip tesislerinde üretimini sürdürmektedir.

Baylan, Ülkemizin en büyük dünyada da sayılı sayaç üreticileri arasında yer almaktadır.

Konusunda uzmanlaşmış, 80 mühendis, teknisyen ve diğer çalışanlardan oluşan 1.000 kişilik kadrosu ile günde 20.000 adet sayaç üreten BAYLAN; dünyanın dört bir tarafına yaptığı ihracatlar ile uluslararası bir sanayi kuruluşu haline gelmiş, yurt dışında da aranılan bir marka olmuştur.

AB yasal metroloji kuruluşlarınca hazırlanan MID 2014/32/EU direktine ve OIML R49 ve TS EN ISO 4064 standartlarına uygun ürün yelpazesi içerisinde 15 mm. den 200 mm. ye kadar değişik anma çaplarında tek hüzmeli, çok hüzmeli, volumetrik ve ultrasonik su sayaçları ile ultrasonik ısı sayaçlarını üretmektedir.

Baylan, ülkemizin ilk 1.000 sanayi firması içerisinde olup yine ülkemizin en çok ihracat yapan ilk 1.000 firması içerisindedir. Firmamız hali hazırda 5 kıtada 65 farklı ülkeye ihracatını yapmaktadır.